Mercedes-Benz

Premiera Mercedes-EQS w salonie BMG Goworowski w Gdyni

31.10.2021

Debiut Mercedesa EQS to jedna z ważniejszych, o ile nie najważniejszych motoryzacyjnych premier 2020r. W październikowy wieczór ponad 100 zaproszonych gości miało okazję na żywo zobaczyć dwa egzemplarze tego futurystycznego modelu. Była to tak naprawdę pierwsza tak huczna impreza zorganizowana przez firmę BMG Goworowski w swoim nowym salonie przy ul. Łużyckiej. Plany uroczystego otwarcia nowoczesnego obiektu w 2020 roku pokrzyżowała pandemia.
EQS powstał na zupełnie nowej platformie MEA, którą zbudowano z myślą o dużych "elektrykach". Dlatego też nowy model nie ma w zasadzie nic wspólnego z dotychczasową gamą Mercedesów. Luksusowy "elektryk" Mercedesa mierzy 5216 mm długości, 1926 mm szerokości i 1512 mm szerokości. Rozstaw osi liczy 3120 mm. Natomiast bagażnik oferuje 610 l pojemności (maksymalnie 1770 l).
Elektryczna limuzyna została wyposażona w kosmicznie wyglądający, ogromny, rozciągający się w zasadzie na całą szerokość deski ekran MBUX Hyperscreen. Oprócz cyfrowych zegarów i centralnego ekranu multimedialnego obejmuje on także 12,3-calowy wyświetlacz OLED przed pasażerem. Dzięki stałej łączności z siecią możliwe jest zdalne aktualizowanie oprogramowania oraz odpłatne zamawianie i aktywowanie poszczególnych funkcji.
W salonach Mercedes-Benz BMG Goworowski model EQS 580 dostępny jest do jazd testowych.