Mercedes-Benz

Mercedes-AMG GT4 ‒ nowa klasa mocy.

07.03.2018

Podczas 24-godzinnego wyścigu Spa-Franchorchamps 2017 marka Mercedes-AMG zaprezentowała swój najnowszy samochód wyścigowy: model Mercedes-AMG GT4. Ten przedseryjny pojazd korzysta z rozwiązań technicznych już sprawdzonych w sporcie wyścigowym.
Mercedes-AMG GT4 bazuje na zaprezentowanym w czerwcu 2016 roku modelu Mercedes-AMG GT R, który już oferuje ogromne osiągi wyścigowe. Wysoce dynamiczne talenty tego sportowego auta drogowego konsekwentnie rozwijano. Bez wątpienia w jego konstrukcji wykorzystano również długoletnie doświadczenie z GT3. Mercedes-AMG GT4 staje na starcie przede wszystkim po to, aby zdefiniować w swojej klasie nowe wzorce pod względem bezpieczeństwa, ergonomiczności, charakterystyki jazdy, osiągów oraz przyjazności w serwisowaniu i obsłudze. Napędem Mercedes-AMG GT4 jest znany z samochodów drogowych pochodzących z Affalterbach 4,0-litrowy silnik V8 z bezpośrednim wtryskiem paliwa i doładowaniem bi-turbo. Silnik umiejscowiony centralnie za przednią osią, korzystający z wypróbowanych rozwiązań seryjnych, umożliwia ogromne przebiegi i ma wystarczające rezerwy mocy na przyszłość. Zależnie od klasyfikacji balance-of-performance osiąga on moc do 375 kW (510 KM) oraz maksymalny moment obrotowy wynoszący ponad 600 Nm.
Wzorcowe bezpieczeństwo.
W modelu Mercedes-AMG GT4 zastosowano system bezpieczeństwa sprawdzony u jego "dużych braci GT3", dzięki czemu tworzy teraz nowe wzorce w swojej klasie. Centralnym elementem jest klatka kapotażowa z wysokowytrzymałej stali, połączona śrubami z aluminiową ramą przestrzenną. Karbonowy bezpieczny szkielet dla kierowcy odpowiada najnowszym wymogom homologacyjnym FIA i jest wyposażony w zintegrowany zagłówek. Opcjonalnie dostępny jest również dla pasażera obok kierowcy. Kształt bezpiecznego szkieletu zapewnia bardzo wysoką ochronę ramion, bioder i nóg kierowcy; ponadto jest kompatybilny z systemem HANS (Head and Neck Support). Dopełnieniem wyposażenia bezpieczeństwa specyficznego dla samochodów wyścigowych są luk ewakuacyjny w dachu i wydajna instalacja gaśnicza.