Mercedes-Benz

BMG Goworowski sponsorem StarDrive Poland 2016

Już po raz piętnasty odbył się coroczny Zlot Klubu Zabytkowych Mercedesów. Odbywająca się w dniach 26-29 maja impreza była elementem Święta Miasta.

Ponad 200 uczestników prezentowało i podziwiało ponad 90 zabytkowych pojazdów spod znaku trójramiennej Gwiazdy. Rozpiętość wiekowa samochodów okazała się bardzo dużo: najstarszy prezentowany model pochodził z roku 1934, podczas gdy najmłodszy miał „zaledwie” 23 lata.

Pierwsze samochody zaczęły zjeżdżać już we czwartek.Parking w bezpośrednim sąsiedztwie Mariny Gdańsk zapełnił się do wieczora. Do końca dnia wszystkie załogi bezpiecznie znalazły się w gościnnych progach Hotelu Gdańsk.

Piątek był dniem rajdowym. Załogi wyruszyły na jazdę nawigacyjną po Kaszubach. Na trasie na załogi czekały liczne atrakcje - w Kartuzach załogi były witane osobiście przez Burmistrza Miasta Mieczysława Gołuńskiego, natomiast oprawę artystyczną zapewniało Koło Gospodyń Wiejskich z Chwaszczyna (zwyciężczynie w konkursie powiatowym 2016). Uczestnicy zjedli obiad w Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku, gdzie pojazdy zaprezentowały się w otoczeniu domów Sybiraków W drodze powrotnej niezapomniane wrażenia zapewnił patrol Milicji Obywatelskiej - w większości skończyło się na pouczeniach, choć ci najbardziej oporni dostali wezwania na komendę.

Podczas całego trwania rajdu monitorowany był czas przejazdu, regularność jazdy oraz przestrzeganie przepisów.

Sponsorem XV Zlotu StarDrive Poland była firma BMG Goworowski Sp. z o.o.