Mercedes-Benz

Nowy Citan.

Gigantyczny potencjał.
Nowy Citan

Jeśli szukasz przestronnego samochodu dostawczego, który umożliwia bezproblemową i zwrotną jazdę także w mieście, nowy Citan to właściwy wybór. Przy kompaktowych wymiarach zewnętrznych duża ilość miejsca w środku robi wrażenie. Typowe dla pojazdu z oferty Mercedes-Benz Vans są niezależny wygląd, wysoki poziom bezpieczeństwa i solidność.

Nowy Citan: zwycięzca międzynarodowego plebiscytu Van of the Year Award 2022.

Mercedes-Benz Citan wyznacza standardy: jego zalety w kategoriach efektywności, bezpieczeństwa, zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska przekonały 25-osobowe jury plebiscytu. Członkowie jury, dziennikarze branżowi z prawie wszystkich krajów europejskich i Rosji, przetestowali i ocenili 14 nowych modeli w segmencie lekkich samochodów użytkowych. Jednogłośny werdykt: Citan na pierwszym miejscu!

Nowy Citan

Mały samochód dostawczy o dużych możliwościach.

Dzięki typowemu dla marki wzornictwu i ergonomicznemu wnętrzu, w którym łatwo się odnaleźć, nowy Citan prezentuje się jak prawdziwy pojazd marki Mercedes-Benz. Wsiądź i odkryj możliwości nowego systemu multimedialnego MBUX (Mercedes-Benz User Experience) i inteligentnych rozwiązań z zakresu łączności. Podczas jazdy kierowca może uzyskać wsparcie licznych przewidujących systemów wspomagających. Nowością są dwie linie wyposażenia BASE i PRO, za pomocą których możesz wyposażyć ten kompaktowy samochód dostawczy zgodnie ze swoimi potrzebami. To tylko kilka z nowych rozwiązań.

Nowy Citan

Nowy Citan Furgon.

Nowy Citan Furgon imponuje wieloma talentami: przy kompaktowych wymiarach zewnętrznych dysponuje on przestronną przestrzenią ładunkową i stanowiskiem kierowcy. Znaczna ładowność połączona za zwrotnością podczas jazdy. Ergonomiczne ukształtowanie stanowiska kierowcy i liczne możliwości dostosowania do zadania transportowego ułatwiają Ci pracę.

Nowy Citan

Nowy Citan Tourer.

Szukasz kompaktowego samochodu dostawczego z przestronną przestrzenią pasażerską, który podczas jazdy jest zwrotny i komfortowy oraz radzi sobie w warunkach ograniczonej przestrzeni? Twój samochód dostawczy ma ułatwiać Ci pracę, być wizytówką Twojej firmy i dysponować bezkompromisowym wyposażeniem zapewniającym bezpieczeństwo? Musisz poznać nowego Citana Tourer.

eCitan: nowy członek rodziny eVans.

Napęd elektryczny dla wszystkich wersji nadwoziowych samochodów dostawczych Mercedes-Benz Vans.

W drugim półroczu 2022 roku w sprzedaży pojawi się eCitan - nowy Citan z napędem wyłącznie elektrycznym. Zasięg maksymalny liczony według normy WLTP wynosić będzie 285 kilometrów. Tym samym będzie on zgodny z potrzebami klientów często używających tego modelu do świadczenia usług kurierskich i dostawczych w obszarach miejskich. Na stacjach szybkiego ładowania prądem stałym będzie można naładować akumulator w ciągu 40 minut do poziomu 80 procent.

Duży plus: wersja elektryczna nowego Citana nie będzie posiadała ograniczeń w wymiarach przestrzeni ładunkowej oraz ładowności w porównaniu z modelami spalinowymi. Dla modelu eCitan jako opcjonalnie wyposażenie dostępny będzie także hak holowniczy.

Nowy eCitan

Nowy system multimedialny MBUX.

Wyposażenie z zakresu informacji i rozrywki w nowym Citanie obejmuje rozwiązania na prawie każdą okazję: chcesz szybciej dotrzeć do celu dzięki aktualnym informacjom o ruchu drogowym i naładować bezprzewodowo swoje urządzenie mobilne? A może chcesz obsługiwać opcjonalny system multimedialny MBUX za pomocą ekranu dotykowego o wysokiej rozdzielczości, przycisków na kierownicy wielofunkcyjnej lub poleceń głosowych? Wszystko jest możliwe. Nowością są również usługi łączności Mercedes me, które otwierają niemal nieograniczone możliwości w dziedzinie informacji i rozrywki oraz dodatkowo podnoszą poziom bezpieczeństwa w małym samochodzie dostawczym.

MBUX

System multimedialny MBUX (ekran o przekątnej 7 cali)
Na ekranie dotykowym o wysokiej rozdzielczości z przekątną wynoszącą 7 cali system multimedialny można obsługiwać dotykiem podobnie jak inne urządzanie mobilne. Inną możliwością wprowadzania danych jest użycie przycisków na kierownicy wielofunkcyjnej.

Obsługa głosowa
Wystarczy wypowiedzieć hasło „Hej Mercedes”, aby uruchomić kompleksową obsługę głosową i w ten sposób wygodnie sterować systemem multimedialnym.

Integracja ze smartfonem
Dzięki integracji ze smartfonem możesz uzyskiwać na ekranie systemu multimedialnego MBUX uzyska się dostęp do wybranych aplikacji zainstalowanych na smartfonie.

Złącze USB typu C
Złącze USB typu C to zintegrowane złącze do multimediów, dzięki któremu można m.in. słuchać w pojeździe muzyki ze smartfona czy ładować go w trakcie jazdy.

Najważniejsze zalety nowego Citana.

System ATTENTION ASSIST

System ATTENTION ASSIST.

Asystent wspomagania koncentracji ATTENTION ASSIST może na czas ostrzegać kierowcę przed przemęczeniem i tzw. sekundowym snem. System może przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa ruchu drogowego w szczególności podczas jazdy w nocy i na długich trasach. Wskazania systemu ATTENTION ASSIST wyświetlane są na zintegrowanej tablicy wskaźników między obrotomierzem a prędkościomierzem.

Relingi dachowe ze zintegrowanym stelażem pod bagażnik dachowy

Relingi dachowe ze zintegrowanym stelażem pod bagażnik dachowy.

Standardowe relingi dachowe ze zintegrowanymi podłużnicami bazowymi umożliwiają przewożenie dużych ładunków. Podłużnice bazowe można szybko i łatwo zamontować na dachu, zwiększając pojemność ładunkową i tym samym wielofunkcyjność pojazdu zarówno w użytku zawodowym, jak i pozazawodowym. Odstęp między poprzecznymi belkami można zmieniać w dwóch pozycjach, dostosowując do potrzeb położenie tylnej belki.

System bezprzewodowego ładowania urządzeń mobilnych

System bezprzewodowego ładowania urządzeń mobilnych.

System umożliwia wygodne ładowanie smartfona z funkcją ładowania indukcyjnego w czasie jazdy – bez kabla, wtyczki i uchwytu oraz niezależnie od modelu i marki. Tym samym czas jazdy staje się czasem ładowania. W tym celu wystarczy położyć kompatybilny smartfon na powierzchni ładowania w przednim schowku konsoli środkowej. Gotowe. Kolejna zaleta systemu ładowania bezprzewodowego: informacje dotyczące trybu i statusu ładowania prezentowane są na wyświetlaczu systemu multimedialnego MBUX (Mercedes-Benz User Experience).